Zastanawiałeś się co robisz w czasie między stażem, a specjalizacją?

Generalnie w tym czasie nie pracujesz po pierwsze: bo nie masz prawa wykonywania zawodu (musisz czekać mniej więcej do połowy listopada aż wyda Ci je Izba Lekarska odpowiednia do miejsca Twojej pracy), po drugie: bo masz kupę biegania z papierami, po trzecie dobrze jest odpocząć przed rozpoczęciem odpowiedzialnej pracy.

Osobiście polecam w tym czasie pojechać chociaż na kilka dni w ciepłe kraje, żeby nie dopadła Cię jesienna depresja.

Przed wyjazdem koniecznie zarejestruj się jako bezrobotny, dlaczego?

1. Bo masz ciągłość pracy

2. Bo należy Ci się zasiłek około 550zł za każdy miesiąc w którym nie pracujesz, aż do pół roku

3. Bo urząd pracy opłaca twoją składkę zdrowotna, dzięki czemu nie jesteś „muchomorkiem” w EWUSiu i w razie przypadłości ze strony zdrowotnej nie będziesz musiał za to płacić

4. Bo załatwianie to dosłownie 15 minut pod warunkiem, że umówisz się na wizytę przez internet (tutaj), a skompletowanie dokumentów trwa może z 5 minut (lista wymaganych dokumentów)

5. Bo możesz ubiegać się o dodatek aktywizacyjny, gdy znajdziesz prace (1/2 wartości zasiłku przez połowę okresu za jaki należy Ci się zasiłek – czyli zazwyczaj 3 miesiące po niecałe 300zł dodatku do pensji)

6. Bo możesz wystąpić o dodatkowe bonusy – Bon na zasiedlenie, gdy podejmujesz pracę ponad 80km od swojego miejsca ZAMELDOWANIA, lub dofinansowanie na otwarcie własnej działalności – są to odpowiednio kwoty 6200zł lub 20000zł

7. Bo pracownik, który nie zasmakował bezrobocia jest niczym rycerz bez miecza 😉