Jeszcze nie przegraliśmy, ale czekamy już tylko na podpis pod egzekucją dla nas młodych. Kilka ruchów błękitnym piórem i w „bulu i nadzieji” zamknięto nam drogę do zmiany specjalizacji w trybie rezydenckim… Niby nic poważnego, w końcu jest tryb pozarezydencki, ale zazwyczaj wiąże się to z kolejnymi latami w których będziemy zdani na pomoc materialną od naszych rodzin. Większość szpitali nie zapłaci za naszą prace w trakcie specjalizacji, więc po niewolniczej robocie do 15, zaczniemy kolejną fuchę, dzięki temu będą was leczyć przemęczeni, niespełnieni, słabo wykształceni i niezadowoleni lekarze. Na nic zdały się postulaty do posłów, do członków komisji zdrowia, na nic głos środowiska lekarskiego, posłowie nie raczyli nawet odpowiedzieć na nasze apele. Pojawiły się dwa wyjątki poseł Przemysław Wipler i posłanka Ewa Kołodziej, z mojej wiedzy tylko oni złożyli interpelacje, które odrzucono niemal jednogłośnie.

To tworzone z prędkością światła prawo zawiera przepisy niezgodne z ustawą zasadniczą, jest stworzone dokładnie tak by działało wstecz, obejmie więc wszystkich którzy na dzień jego wejścia w życie będą w trakcie szkolenia specjalizacyjnego.

Rozumiem idee tego prawa – jak najmniej wydać na Ochronę Zdrowia, przekształcić ją w SŁUŻBĘ – niewolniczy Lekarze i Pielęgniarki dla dobra narodu. Za to poseł dostaje większe pieniądze jako zwrot za benzynę niż dwuletnie rezydenckie szkolenie lekarza…

 


 

Dla chętnych:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,17064587,_Z_niewolnika_nie_ma_robotnika___Mlodzi_lekarze_chca.html

http://www.termedia.pl/Latos-Bezduszne-przepisy-utrudnia-zycie-mlodych-lekarzy,15363.html

http://aktualnosci.gazetalekarska.pl/?p=9835

http://www.wprost.pl/tygodnik/?I=1658

http://www.wprost.pl/ar/483914/Pan-marszalek-samochodzik/

Grupa na Facebooku: STOP zmianom w specjalizacjach

 

Dyskusja na konsylium 24: http://konsylium24.pl/

Przy okazji pisania tekstu natknąłem się na takiego ciekawego mema:

Grafika pochodzi z serwisu kwejk.pl